Шукати в цьому блозі

неділя, 10 січня 2016 р.

НВК «СЗШ-ліцей» с.Козьови при Львівському
 національному університеті
Імені Івана Франка







УРОК – КВК 
«Додавання, віднімання, множення та ділення натуральних чисел»








Вчитель математики
Меклеш Марія Олегівна



Урок – КВК  математики в 5 класі 
Тема: «Додавання, віднімання, множення та ділення натуральних чисел».
Мета: повторити та закріпити знання, вміння учнів віднімати, додавати,  
            множити, ділити натуральні числа; розвивати математичну увагу і
            пам'ять; виховувати пізнавальний інтерес до предмету.
Форма проведення: урок – КВК
План проведення уроку


1.     Організаційний момент
Вступне слово вчителя, повідомлення теми уроку, пояснення правил гри.
— Сьогодні ми проведемо математичний КВК.
— Що означає це слово?
— КВК — це конкурс винахідливих i кмiтливих.
      А зараз капiтани команд представлятъ свої команди, адже до цього конкурсу ви готувалися заздалегiдь.

2.     Проведення КВК
1)    Конкурс «Привітання команди»(оголошення назви, девізу та емблеми)
2)    Конкурс «Математична розминка»
3)    Конкурс «Математична естафета»
4)    Конкурс  капітанів
5)    Конкурс «Перекладач»
6)    Конкурс «Магічні квадрати»
3.     Підбиття підсумків гри та уроку
1)    Підраховується кількість набраних балів, визначається команда – переможець;
2)    Підводяться підсумки уроку (прийом «Рефлексія»)



Проведення КВК
1.     Конкурс «Привітання команди»
Кожній команді надається 2-3 хвилини для привітання, оголошення назви команд, девізу та емблеми.
2.     Конкурс «Розминка»
Команди дають відповіді на питання, відповідає та команда, яка першою підняла руку. За кожну правильну відповідь – 1 бал.
1)    Як знайти невідоме зменшуване?
2)    Як знайти невідомий множник?
3)    Який трикутник називається рінобедрений?
4)    Який трикутник називається рівносторонній?
5)    Що називаємо бісектрисою кута?
6)    Периметр квадрата?
7)    Площа прямокутника?
3.      Конкурс «Математична естафета»
На дошці для кожної команди знаходиться завдання. Учні  кожної команди по черзі виходять до дошки вирішувати приклади. Команди на місцях можуть перевіряти правильність виконання. Виграє та команда, яка першою дістанеться вершини трикутника з найменшою кількістю помилок.

Завдання для першої команди:
Завдання для другої команди:

4.     Конкурс  капітанів
Завдання капітану І команди:
У Олі було на 7 горіхів більше, ніж у Колі. Коля взяв у Олі 5 горіхів. У кого з них тепер горіхів більше і на скільки? (У Колі на три горіхи більше)
Завдання капітану ІІ команди:
Прилетіли галки, сіли на палки. Якщо на кожній палці сяде по одній галці, то для однієї галки не вистачить палки. Якщо ж на кожній палці сяде по дві галки, то одна з палок залишиться без галок. Скільки було галок і палок? (Було 4 галки і 3 палки)
5.     Конкурс «Перекладач»

Конкурс «Перекладач»
Нумерація Древнього Єгипту
│-   одиниці;      ∩  -  десятки;    е – сотні
Завдання:  перекласти числа з древньоєгипетського запису
 і виконати дії.
( ∩∩∩││││││││) ∙ ( е е │││) + ( ∩││││ + ∩∩│││ ) ∙ (  ∩∩││ )
( Відповідь: 38∙203 + (14+23)∙22 = 8528 )
 











6.     Конкурс «Магічні квадрати»
Числа 1,2,3,4,5,6,7,8,9 потрібно розмістити в 9 клітинках  квадрата так, щоб  суми чисел по будь-якій його горизонталі, вертикалі й діагоналі були однаковими і складали кожний раз число 15.
Відповідь:
2
7
6
9
5
1
4
3
8

Завдання 3. Числа 2,3,4,5,6,7,8,9,10 потрібно розмістити в 9 клітинках  квадрата так, щоб  суми чисел по будь-якій його горизонталі, вертикалі й діагоналі були однаковими і складали кожний раз число 18.
Відповідь:
 5
10
3
4
6
8
9
2
7


Підбиття підсумків гри та уроку
1)    Підраховується кількість набраних балів, визначається команда – переможець, команди нагороджуються грамотами та призами.
2)    Підводяться підсумки уроку
Прийом «Рефлексія»
Чим сьогодні займалися на уроці?
Чи сподобалася форма проведення уроку?
Що  повторили за урок?


Немає коментарів:

Дописати коментар