Шукати в цьому блозі

вівторок, 12 січня 2016 р.

Протокол №3

Протокол №3
Засідання методичного обєднання вчителів
предметів природничо-математичного циклу



«28»грудня  2015 року
Присутні -8
Відсутні-0

Питання внесенні на обговорення:
Слухали :
1.Підсумки проведення  декади "Відкритих дверей у школі"
2.Підсумки та аналіз проведення  шкільних та районних олімпіад.
3. Обговорення  відкритих уроків:
а) з інформатики у 11фм  «Основи веб-дизайну»
б) з алгебри  у 7 кл «Розкладання многочлена  на множники. Метод групування»
в) з фізики у 11 "Трансформатор. Виробництво, передача та використання електричної енергії"

1.Клепуц О.М. підвела підсумки та аналіз проведення декади «Відкритих дверей». Вона зазначила, що відкриті уроки проведені вчителями  були цікавими за змістом структурою побудовані з використанням технології критичного мислення та змішаного навчання.
2.Клепуц О.М., наголосила що у І етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін  брало  брало участь 95 учнів, а ІІ 54 учні. Олімпіади проведено згідно з графіком поведення олімпіад у НВК та графіком проведення олімпіад по відділу освіти Сколівської РДА.
Вчителі-предметники провели значну підготовчу роботу та консультації з метою учнів до проведення  І і ІІ турів предметних олімпіад з базових дисциплін.
3.а)Меклеш М.О., дала аналіз відкритого уроку з інформатики у 11фм. Було відмічено, що урок був проведений цікаво на кожному науково-методичному та організаційному рівнях. Вчителька вміло обєднала учнів у групи, вдало підібрала кожній групі завдання. Учні активно працювали, їм було цікаво, учитель виступав  в ролі організатора. Підсумок показав, що учні оволоділи знаннями з теми, зрозуміли нові поняття.
б)  Красницька Г.Р. відмітила , що урок з алгебри  у 7 кл «Розкладання многочлена  на множники. Метод групування» був побудований за фазами критичного мислення. В І фазі  «Актуалізації опорних знань» було зроблено структурований огляд знань у вигляді «семантичної карти » методом «знаємо-хочемо дізнатись-дізнались». Було проведено усні вправи на повторення. Після надання учням необхідної інформації було зроблено плавний перехід до ІІ фази «Побудови знань», оголошено тему і очікувані результати. На ІІІ етапі «Консолідації» учні вчилися використовувати здобуті теоретичні знання при розв’язуванні вправ. Учні працювали в диференційованих групах, завдання виконували за рівнем складності своєчасно було задано домашнє завдання, підведено підсумок уроку, словесно оцінено роботу на уроках.
в) Макогін Г.М, зазначила, що урок з фізики у 11 "Трансформатор. Виробництво, передача та використання електричної енергії" відповідав типу інтерактивного уроку. Чітко було сформульовано тему і очікувані результати. Був проведений підсумок уроку методом незакінченого речення «Я знаю», «Я вмію»,»Я можу». Вдало розподілено час уроку. Більше частину уроку займала інтерактивна вправа.
В)
Ухвалили:
1.Оголосити подяку всім вчителям МО, які підготували та провели відкриті уроки. Провести засідання МО природничо-математичного циклу та проаналізувати недоліки у проведенні декади відкритих дверей для батьків та виробити пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення такого виду роботи з батьками.
2.Всім вчителям- предметникам продовжити систематичну роботу з обдарованими учнями школи. Проаналізувати недоліки в роботі на певних етапах підготовки до предметних олімпіад.
3. Відкриті уроки проведені вчителями заслуговують хорошої оцінки.
Матеріали засідання МО:
Завдання: здати підбірку методів роботи з обдарованими дітьми, здати конспекти уроків



Голова МО        _______________       О.М.Меклеш

Протокол №2

Протокол №2
Засідання методичного обєднання вчителів
предметів природничо-математичного циклу



«12»жовтня 2015 року
Присутні -8
Відсутні-0

Питання внесенні на обговорення:
1.Доповідь на тему "Інноваційні технології на уроках математики"
Обмін думками з даної теми вчителів, членів МО.
2.Обговорення відкритих уроків:
а) з алгебри у 11  кл «Логарифмічні рівняння»
б)з хімії у 9 кл «Нітратна кислота. Нітрати»
Слухали :
    1.    Меклеш М.О., ознайомила всіх членів методичного об’єднання природничо-математичного циклу, що розвиток освіти ХХІ століття спонукає до оновлення методів та прийомів навчання, запровадження в навчально-виховний процес інноваційних технологій, сучасних концепцій та способів формування в учнів предметних та життєвих компетенцій. Застосування інноваційних технологій, які будуються на комплексному психологічному вивченні особистості всіх учасників навчально-виховного процесу, дає можливість позитивно розвивати їх інтелектуальну, соціальну, духовну сфери, сприяє соціальному самоствердженню й культурному самостворенню. Використання різноманітних освітніх технологій є результатом творчого підходу вчителя до справи.
      Важливою умовою організації навчально-виховного процесу є вибір учителем раціональної системи методів і прийомів активного навчання, використання сучасних технологій у поєднанні з традиційними засобами. Процес навчання повинен бути організований так, щоб зорієнтувати дитину на досягнення нею цілей, які вона сама собі поставила.
Юнацтво повинно отримувати освіту не ту, що дається, а істинну; не поверхневу, а ґрунтовну, тобто – щоб розумна істота – людина привчилася керуватися не чужим розумом, а своїм власним, не тільки вичитувати з книжок та розуміти чужі думки,  але й розвивати у собі здібність проникати у корінь речей і виробляти істинне їх розуміння та використання [3]. Людина повинна прагнути не знати якомога більше, а знати, які знання їй потрібні та вміти їх застосовувати. Дитинство – не період підготування до майбутнього життя, а повноцінне життя. Отже освіта має базувати не лише на знаннях, які коли-небудь у майбутньому знадобляться дитині, але й на тому, що вкрай необхідне сьогодні – на проблемах її реального життя.
Доцільно на уроках використовувати інноваційні технології разом із традиційними, що дозволяє урізноманітнити діяльність учнів, а саме:
  • навчає здобувати знання самостійно;
  • акумулює вміння користуватися здобутими знаннями для рішення нових завдань;
  • сприяє набуттю комунікативних навичок і умінь (тобто умінь працювати в різноманітних групах, виконуючи різні соціальні завдання і ролі);
  • надає можливість широких людських контактів в знайомстві з різними точками зору на одну проблему;
  • навчає користуватися дослідницькими методами: збирати інформацію, факти, уміти їх аналізувати з різних точок зору, висувати гіпотези, робити висновки;
  • надає можливість висловлювати свої власні думки.
Проте слід пам’ятати, що хоча педагогічні технології й вимагають високої активності вчителя й учня, враховують психологічні й особисті риси всіх учнів, вносять індивідуальні корективи в навчальний процес, сприяють прояву та зростанню самостійності учнів, все ж таки вони не забезпечують усім учням однаково високого результату розвитку й навченості.
Викладання – це мистецтво, а не ремесло – у цьому самий корінь учительської справи… вічно винаходити, вимагати, удосконалюватися – от єдиний можливий курс сучасного вчителя. (М. А. Рибникова)
      Всі члени мо, що     вчителям, часто здається, що ми володіємо ключами від знань і, що саме ми, маємо передати їх дітям, вдало і старанно пояснивши, розтлумачивши. Але життя змінилось так, що школа більше не є монополістом знань і тому необхідно використовуючи сучасні інформаційні технології, йти в ногу з життям, щоб не бути викинутими на узбіччя.
2. Матолінець Н.І., наголосила, що проводилися відкриті уроки з використанням елементів інноваційних технологій: організовувалися взаємовідвідування уроків, індивідуальні консультації.
А також вона зазначила, що заслуговують уваги проведені відкриті уроки з алгебри у 11 кл «Логарифмічні рівняння.» Вчителька на початку уроку роздала аркуші із запитанням, складеними у вигляді тестів. Завдання повторюють матеріал попереднього уроку. По закінченні відведеного часу учні обмінюються аркушами і  здійснюють взаємоперевірку (тест «Інтелектуальна розминка»). Пізніше  учні самі ставлять запитання. На наступному етапі учні отримують завдання і обмінюються з іншими, вчать одні одних розв’язувати. Під час систематизації вивченого матеріалу використано математичне лото. В кінці уроку учні підводять підсумок уроку запитаннями та відповідями. В кінці уроку було оголошено домашнє завдання обов’язкового та високого рівня.
Матолінець Н.І. дала аналіз відкритого уроку з хімії у 9 класі «Нітратна кислота. Нітрати». Вчителька проводила урок з використанням технології критичного мислення.  На уроці використовувала різні методи і форми роботи, зокрема: «Семантична карта», «Знаємо-хочемо дізнатися –Дізналися»,, використала роботу в малих групах». Вчитель доброзичливо ставиться до дітей, підтримує їхню думку, вимагає повної і правильної думки. В класі відчувалася атмосфера співробітництва, взаємодії та взаємодопомоги. Учні організовані, дисципліновані.
Ухвалили:
1.     Всі члени мо,  погодились з тим, що вчителям, часто здається, що ми володіємо ключами від знань і, що саме ми, маємо передати їх дітям, вдало і старанно пояснивши, розтлумачивши. Але життя змінилось так, що школа більше не є монополістом знань і тому необхідно використовуючи сучасні інформаційні технології, йти в ногу з життям, щоб не бути викинутими не узбіччя.
2.     Відкриті уроки проведені вчителями заслуговують хорошої оцінки.

Матеріали засідання МО:
1.Опис досвіду
2.Конспекти уроків  по даній темі







Голова МО        _______________       О.М.Меклеш

Протокол №1

Протокол №1
Засідання методичного обєднання вчителів
предметів природничо-математичного циклу



«04»вересня 2015 року
Присутні -8
Відсутні-0

Питання внесенні на обговорення:
1.Обговорення та затвердження плану роботи методичного об'єднання на новий навчальний рік 2015-2016 н.р.
2.Ознайомлення з інструктивно-методичним листом про вивчення природничо-математичних дисциплін з математики, фізики, інформатики у 2015-2016 навчальному році та навчальними програмами.
3.Ознайомлення з планами роботи вчителів та обговорення індивідуальних тем, над якими вони працюють.
4.Погодження графіку відкритих уроків
5.Про підготовку до шкільних та районних олімпіад з предметів.
6.Адаптація учнів 5-их класів до навчання в середній школі
Слухали :
1. Макогін Г.М., яка познайомила присутніх з аналізом роботи мо вчителів природничо-математичного циклу у 2015-2016 н.р., вказала на здобутки та недоліки в роботі шкільного методичного обєднання.
2.Меклеш М.О.., про опрацювання нових нормативних документів Міністерства освіти та науки України, обласного управління освіти та райво. Особливості викладання в 7 класі.
3.Меклеш М.О. з пропозиціями планування роботи шкільного методичного об’єднання над науково-методичною проблемою школи в цьому навчальному році, участь  вчителів ШМО в методичній роботі школи.
4.Меклеш М.О. ознайомила всіх членів методичного об’єднання з тим, що всі повинні подумати і дати теми відкритих уроків.
5.Клепуц О.М. ознайомила з графіком проведення шкільних та районних олімпіад та звернула увагу на системній підготовці до неї.
6. Клепуц О.М., Меклеш М.О. про особливості  роботи  з учнями 5 класів в умовах адаптації до навчання в основній школі

Ухвалили:
1.Роботу МО в 2015-2016 вважати задовільною. Вчителям-предметникам активізувати позакласну роботу, ширше залучати учнів до участі в різноманітних конкурсах, приділити більше уваги роботі з обдарованими дітьми.
2. Взяти до уваги рекомендації Міністерства освіти та науки і слідувати їм.
3. Активно приймати участь в методичній роботі школи, розвивати власну компетентність шляхом використання  на уроках інноваційних технологій навчання.
4. Всім членам методичного обєднання провести відкриті уроки по даній темі.
5. Всім членам методичного обєднання системно підійти до підготовки  І і ІІ туру олімпіад
6. Вчителям –предметникам, які викладатимуть в 5 класі познайомитися з рівнем навчальних досягнень учнів за попередній рік, формами роботи вчителів початкових класів, підтримувати постійний зв'язок з класними керівниками та психологами школи.

Матеріали засідання МО:
1.     Карта проекту МО природничо-математичного циклу
2.     Графік проведення відкритих уроків







Голова МО        _______________       О.М.Меклеш

понеділок, 11 січня 2016 р.

7 клас геометрія розробки уроків

Геометрія. 7 клас - розробки уроків

More presentations from Марія Меклеш

7 клас розробки уроків з алгебри

Алгебра. 7 клас - розробки уроків

More presentations from Марія Меклеш

Геометрія 7 клас за новою програмою

Геометрія 7 клас

More presentations from Марія Меклеш

Алгебра 7 клас за новою програмою

Алгебра - підручник для 7 класу авт. Мерзляк А.Г. та ін.

More presentations from Марія Меклеш

5660_Інформатика 7 клас (Н. В. Морзе, О. В. Барна, В. П. Вембер, О. Г.

More presentations from Марія Меклеш

тест пробне 2015

More presentations from Sergij Meklysh

Matematyka_vidpovidi_

More presentations from Sergij Meklysh

неділя, 10 січня 2016 р.

НВК «СЗШ-ліцей» с.Козьови при Львівському
 національному університеті
Імені Івана Франка







УРОК – КВК 
«Додавання, віднімання, множення та ділення натуральних чисел»








Вчитель математики
Меклеш Марія Олегівна



Урок – КВК  математики в 5 класі 
Тема: «Додавання, віднімання, множення та ділення натуральних чисел».
Мета: повторити та закріпити знання, вміння учнів віднімати, додавати,  
            множити, ділити натуральні числа; розвивати математичну увагу і
            пам'ять; виховувати пізнавальний інтерес до предмету.
Форма проведення: урок – КВК
План проведення уроку

НВК «СЗШ-ліцей» с. Козьови
при Львівському національному університеті
 імені Івана Франка







ТУРНІР ЮНИХ МАТЕМАТИКИІВ
У 5 КЛАСІ



                                                      





                                       

 Підготувала :
                                                вчитель математики
                                  Меклеш М.О.





                                   ТУРНІР ЮНИХ МАТЕМАТИКІВ У 5 КЛАСІ
Мета: розвивати логічне мислення і кмітливість учнів у не­стандартних ситуаціях, інтерес до математики, її історії, читання додаткової літератури; навчити їх спілкуватися математично грамотною мовою, а також відстоювати свою точку зору; виховувати цілеспрямованість.
Обладнання: для журі — стіл, папір, ручки; таблички з оцінками від 1 до 4(кожному членові журі); для підрахунку балів — папір, ручка, калькулятор, стіл, стілець, два табло (на зразок спортивних); для ведучого — м 'яч, секундомір; для команд — 2 столи й 7 стільців (для кожної команди), по два плакати для завдань №2і4 відповідно для етапу розминки.
Методичні рекомендації
НВК «СЗШ-ліцей» с. Козьови при
Львівському університеті імені Івана Франка







Чарівний світ математики

(Засідання клубу «Ерудит»)







                                                     Підготувала :
                                                вчитель математики
                                  Меклеш М.О.

1-ий ведучий: Пропонуємо вашій увазі гру «Ерудит». Сьогодні це один із найцікавіших проектів в нашій школі. Сподіваємося, що наша зустріч буде пізнавальною, навчальною і цікавою. Усі ви виявите максимум кмітливості. Давайте привітаємо учасників команд.  Прошу членів команд зайняти свої місця за робочими місцями.

Голові оргкомітету II туру
 Всеукраїнського конкурсу
 « Учитель року-2016»
вчителя математики та інформатки
І  кваліфікаційної категорії
НВК « СЗШ - ліцей» с.Козьови
при Львівському національному
університеті ім. І. Франка
           Меклеш Марії Олегівни



/





Заява

Прошу допустити мене до участі у ІІ (обласному ) турі  Всеукраїнського конкурсу «Учитель року у номінації «математика».
 З умовами Конкурсу ознайомлена і погоджуюся.












«___»___________2016 року                                     _____________Меклеш М.О.





МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ВІДДІЛ ОСВІТИ
СКОЛІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
82600, м.Сколе, вул.Чайковського,7 тел.(03251)2-14-60 тел. факс(03251)2-14-60
E-mail skole-osvita@ukr.net, http://osvitportal.lviv.ua/




Висновок
методичного  обєднання вчителів математики Сколівського району
про педагогічну та методичну діяльність
Меклеш Марії Олегівни,
учасника ІІ туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року- 2016»
(номінація «математика»), вчителя математики та інформатики
НВК «СЗШ-ліцей» с.Козьови

Меклеш Марія Олегівна працює в НВК «СЗШ-ліцей» с. Козьови з 2005 року. На даний час має 10 років  педагогічного стажу,  кваліфікаційну категорію    «спеціаліст І категорії». У 2013 році пройшла курси підвищення кваліфікації.
                 Методична проблема, над якою працює «Формування та розвиток математичних компетентностей учнів шляхом використання нових освітніх технологій».
Марія Олегівна опрацьовує систему методів навчання, спрямованих на розвиток творчих здібностей учнів і створення сприятливих умов для їх розкриття та реалізації. Ефективно використовуючи нестандартні форми проведення уроків, вчителька заохочує учнів до самостійної пошукової роботи, виховує у них відповідальність за результати своєї праці, формує бажання долати труднощі, домагатися успіху, вірити у свої можливості. Вона  дуже ретельно готується до уроків, методично грамотно проводить їх. Протягом усього уроку стимулює розумову діяльність учнів, вчить думати, аналізувати, робити висновки. Вміло налаштовує дітей на серйозну роботу, спонукає їх до творчості. На її уроках панує атмосфера довіри та доброти.
Постійно вдосконалює свій професійний рівень, зарекомендувала себе як досвідчений та відповідальний працівник. Щедро ділиться  своїми здобутками  з колегами по фаху, уважно вивчає й реалізує в житті досягнення  інших творчих учителів. Бере активну участь у роботі районного методичного об'єднання вчителів математики, очолює шкільне методоб’єднання вчителів природничо-математичного циклу.
         Вихованці Марії Олегівни є активними учасниками і переможцями  математичного конкурсу «Кенгуру», а також призерами районного етапу Всекраїнських олімпіад з математики та районних конкурсів з предмету.
Нагороджена: подяка «Кенгуру-2014» (весна) за організацію учнів до участі у конкурсі та популяризацію математики та логіки серед учнівської молоді.
Дисциплінована, вимоглива до себе. Користується авторитетом серед педколективу, учнів, батьків.





Керівник відділу освіти                                                        Любомир Губиш
Голова районного методичного                                          Олена Михайлишин
обєднання вчителів математики                                               

Методист                                                                               Володимир Джус

Комунальний заклад Львівської обласної ради
ЛЬВІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ



79007‚  м. Львів‚  вул.  Огієнка, 18а           тел./факс  +38 0322 553830           e-mail: loippo@ukr.net           www.loippo.lviv.ua


Від 09.12.2015  _№ _541______
На                  від                           _
Завідувачам рай(міськ)методкабінетів
                                                           

Про ІІ тур всеукраїнського конкурсу
«Учитель року - 2016»


Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 24.09.2015 № 969 всеукраїнський конкурс «Учитель року - 2016» проходить у номінаціях: «Англійська мова», «Захист Вітчизни», «Історія», «Математика».
Інформаційна картка
учасника другого туру
 всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016»

1.    
Прізвище, ім’я, по батькові
Меклеш Марія Олегівна
2.    
Які вищі навчальні заклади закінчили, у якому році, спеціальність за дипломом
Львівський національний університет імені Івана франка
  Викладач математики, 2005 р.
3.    
Педагогічний стаж роботи
10 років
4.    
Місце роботи (найменування навчального закладу відповідно до статуту)
Вул.Європейська, 31 с.Козьова Сколівський район Львівська область(03 251) 35-6- 48
5.    
Посада
Вчитель
6.    
Кваліфікаційна категорія
Перша кваліфікаційна категорія
7.    
Звання

8.    
Класи, в яких викладаєте
7 кл, 10 фм
9.    
Посилання на власний Інтернет-ресурс
mariyameklesh.blogspot.com
10.            
Педагогічне кредо
Щоб бути гарним викладачем, треба любити те, що викладаєш, і любити тих, кому викладаєш.            В.Ключевський
11.            
Інноваційні форми роботи та технології, що використовуєте
(обсяг – до однієї сторінки)
В своїй роботі використовую різноманітні форми роботи. Вирішую проблеми розвитку та реалізації творчих здібностей кожного учня і створення мотиваціїуспіху. Постійно застосовую інноваційні технології: технології особистісно зорієнтованого навчання, ігрові, інформаційно-комунікаційні технології, технологію критичного мислення та технологію змішаного навчання. Досить тривалий час  працюю над технологією із розвитку критичного мислення.
Особливості уроку із розвитку критичного мислення:
включає завдання, розв’язання яких потребує  мислення вищого рівня;
навчальний процес організований обов’язково, як дослідження учнями певної теми;
результатом є вироблення власних думок і суджень, а не засвоєння фактів;
постійне оцінювання результатів із використанням зворотнього зв’язку « учні – вчитель» на основі дослідницької діяльності в класі;
вміння оперувати доказами та формулювати умовиводи,
учні мають бути вмотивовані для обговорення проблеми і не намагатись уникнути її розв’язання;
         Планування уроку – це невід’ємна, важлива частина самого уроку та його результативності. Спочатку підготовка займає  надто багато часу. Але логічна структура уроку швидко стає правилом для вчителя, і завжди в арсеналі вчителя знайдеться потрібний метод для кожного етапу уроку. Кожний етап або фаза потребує використання своїх методів із розвитку критичного мислення.
В І фазі « Актуалізація» використовую такі методи:
 структурований  огляд,  знаємо – хочемо дізнатися – дізнались, дошка запитань;
семантична карта,  припущення на основі запропонованих слів, обміркуйте  - об’єднайтесь в пари – обміняйтесь думками, спрямоване читання, обміркування й таблиця;
В ІІ фазі « Побудова знань»:
 читання в парах – узагальнення в парах, спрямоване читання, спрямоване слухання;
читання тексту з маркуванням, взаємне навчання;
В ІІІ фазі « Консолідація»:
 лінія цінностей, твір – п’яти хвилинка,  карта персонажів,  метод спільного опитування, павутинка дискусії;
          Результативність   активного навчання може бути досягнута тільки за умови проведення рефлексії( або консолідації), як завершення педагогічної технології, тобто уроку. Рефлексія є найважливішим і принциповим моментом технології. На цьому етапі активні  дії учнів уже завершені, й учні розмірковують про спосіб їхнього використання, про результати діяльності, про можливість подальшого  застосування  набутих знань та вмінь.
          Для проведення кожної фази уроку , а особливо консолідації використовую таксономію Блума. Таксономія Блума забезпечує прекрасну структуру для  планування уроку, оцінювання ефективності самого процесу навчання.
Ця загальноприйнята система цілей навчання впливає і на вибір запитань до змісту інформації протягом цілого уроку. Я використовую таксономію Блума та ключові слова на кожному уроці, відповідно до рівнів пізнання.

12.            
Автопортрет учасника «Я – педагог і особистість»
(у формі есе обсягом до однієї сторінки)
Я глибоко усвідомлюю свою відповідальність перед майбутнім нашим суспільством, перед державою, перед Людством : мій найвищий обов’язок в тому, щоб кувати щастя кожного мого учня, всього суспільства, сприяти процвітанню і розвитку життя на Землі.
        На виконання свого високого покликання намагаюсь бути скрізь взірцем Нової Людини для своїх учнів, нести їм свою переконаність, моральність, знання.
        Пишаюся своєю професією.
Намагаюся стати для своїх учнів старшим другом, надією і опорою. Працюючи з дітьми   виховую їх хорошими, чуйними, комунікативними особами суспільства.
Тому намагаюся  бути для них не наглядачем , не контролером , а  консультантом та джерелом знань , стати старшим товаришем , другом порадником, партнером у спільній діяльності.
       Постійно шукаю в кожному учневі індивідуальні багатства  його душі та розвиваю їх. Тільки  за умови творчого підходу до своєї справи вчитель може досягти успіху. Для цього в кожній дитині намагаюсь розгледіти щось особливе, індивідуально та диференційовано підходити до процесу навчання учнів.
       Завжди, навіть у найскладніших обставинах ,залишаюся оптимістом у ставленні до кожного мого учня,  проявляю терпіння, очікую результатів своїх педагогічних зусиль.
      Постійно підвищую власний професійний рівень, у своїй педагогічній діяльності використовую досягнення науки, передовий досвід колег, проявляю творчість.
    Попри всю складність нашого буття я буду віддана школі серцем і душею, працювати творчо, знаходити шляхи навчання та виховання не заради похвали та нагород, а тому, що це моє покликання. І якби мені довелось починати  все спочатку, я всеодно  була б вчителем